Българският тенисист Григор Димитров приключи участието си на ATP 1000 турнира на твърда настилка в Синсинати (САЩ), след като загуби във втория кръг от унгареца Фабиан Марожан.

Двубоят завърши с резултат 1:2 сета (4:6, 6:4, 6:3) и продължи 1 час и 57 минути.

Срещата започна равностойно, като и двамата тенисисти успешно защитаваха своите сервис геймове до резултат 2:2 в първия сет. Димитров успя да пробие при 3:2 и запази преднината си до края на сета, който спечели с 6:4, съобщи dsport.

Вторият сет беше по-оспорван. При резултат 3:2 в полза на Марожан, унгарецът успя да пробие сервиса на Григор, но българинът бързо върна пробива и продължи да се бори за изравняване на резултата. В крайна сметка, Марожан отново проби при 5:4 и изравни сетовете след 6:4.

Третият и решаващ сет започна с равностойна игра, но шестият гейм се оказа критичен. Григор Димитров допусна пробив за 4:2 в полза на Марожан, който запази преднината си до края на сета и затвори мача с 6:3. Така българинът отпадна от турнира в Синсинати.