Думите, действията и емоциите в комбинация могат да дават различни сигнали, които да объркат събеседникът, но при децата това има риск да доведе до по-неприятни последствия, твърди специалистът по вербална и невербална комуникация, логопедия и комуникативни нарушения в развитието, Милева Владкова.

Тя е инициатор и организаторна редица успешни проекти с общините, с Минестерството на образованието и др. Завършила е PhD degree/ степен, докторантска програма в областта на невербална комуникация. Диагностицира, терапевтира и прилага лично разработени план-терапевтични програми, ползва и утвърдени чуждестранни в ежедневната си практика. 

"Да, вероятно, но по-скоро не". Тази елегантна проява на отказ, може да бъде разбрана правилно от възрастен, но със сигурност ще обърка дете. А по думите на Милева Вкалдкова, която от години работи и индивидуално и групово с малки, подрастващи и техните родители, ако объркате детето, то има потенциала да побърка вас.

Според нея всяко изречение в което положителното и отрицателното се сливат като ин и ян, няма до доведе до хубав резултат. 

За това как общуването с децата може да въздейства върху тяхната креативност или да създаде страх, въпреки добрите намерения и желания на родителите, чуйте от нея в звуковия файл: