В днешно време все по-често променяме решенията си за това кое е най-добро за нас. Истината е, че когато нещо не е за нас, вътрешният ни компас винаги ни предупреждава. Друг е въпросът дали му обръщаме внимание...
Как се чувствате в този свят? Въпросът задава от страниците на новата си книга „Здрав род, здрав човек“ доайенът в родовата терапия Аида Марковска. Истината е, че всеки от нас се бори с ограничения, които най-често „наследява“ от предците си. И тези ограничения ни пречат да се развиваме с лекота в една или друга област. В много ситуации се чувстваме объркани като родители на децата си и като деца на родителите си. А много семейства тъгуват и за това, че не могат да имат деца... Но защо?
Историята на предишните поколения слага отпечатък върху всеки един от нас, а ценностите на всяко следващо поколение изглеждат все по-размити. Възрастните се отчуждават едни от други, а много от младите хора днес се чувстват „ни рак, ни риба“.
Какви ли ще са съдбите на дъщерите на „отровните“ майки и прекалено мъжествените бащи? А на синовете на онези бащи, без изразена ярка мъжественост (така да се каже)? Сложно е. Тревожно е. И объркващо. А може би не? Знанието за това вероятно може да „отвори“ много врати пред нас. И Аида Марковска ни го дава - просто всеки е добре да го открие сам за себе си в „Здрав род, здрав човек“.
Кои са историческите събития през 20 век, които влияят на нашия живот днес - през 21 век и кои са най-честите проблеми в рода, които наблюдава изследователят на българския род Аида Марковска? - чуйте в аудиото.
Още по темата
- Представят новата книга на Недялко Славов „Илюзионистът”
- „НОВОТО ВРЕМЕ“ с Аида Марковска: Симптомите на КРАЯ! Какво е добре да знаем, за да кажем СТИГА с достойнство?
- „Новото време“ с Аида Марковска: Дойде ли време да кажем: КРАЙ!?
- Иван Костов идва в Пловдив с третата си книга „Свидетелства за прехода: 2000-2009“