В първи четвъртфинален плейоф от женската волейболна Демакс лига  Марица се наложи с 3:0 гейма срещу тима на Варна ДКС и поведе в серията, която се играе до две победи от три мача.
Двубоят в зала „Младост“ на морската столица започна кошмарно за домакините, които допуснаха много непредзвикани грешки и шампионките ги надиграха с категоричното 25:8.

Във втората част надмощието на пловдивчанки продължи и въпреки съпротивата на съперника се стигна до 25:18.
Едва в третия гейм варненки се разиграха и поведоха със 7:1, но все пак класата на Марица си каза думата и след 25:17 те затвориха мача за около час игра.

По предварителна уговорка между двата клуба и втората среща между тях , ще се играе във Варна в събота от 12 часа.
В останалите двубои играни също нямаше изненади и фаворитите взеха своето: ЦСКА – Хектор 3:0, Славия – Дея спорт 3:0 и Левски – Марица 2022 3:1.