Волейболистките на Марица спечелиха четвъртфиналния плейоф в Демакс лигата след успех с 3:0 гейма и във втория мач срещу тима на Варна ДКС.

По взаимна договорка между клубовете и двете срещи се изиграха в зала „Младост“ на морската столица, но това не попречи на шампионките да продължат победния си поход в женското ни волейболно първенство.

Двубоят започна равностойно, но постепенно пловдивчанки наложиха волята си след 25:15 в първия сет.

Втората част надмощието на Марица продължи и то бе узаконено след 25:16.

В третия гейм от щаба на домакините дадоха шанс и на по - малките в състава и след 10:25 шампионата за тях приключи.

Пред кубния сайт наставникът на Варна ДКС Милен Стоянов заяви, че това са моментните възможности на този млад отбор и крайният резултат е закономерен, но продължават битката за финалите при девойките. Колегата му Борислав Крачанов пък потвърди, че единствената алтернатива пред отбора му остава защитата на шампионската титла.