Третодивизионният ОФК Локомотив (Мездра) победи като гост с 1:6 ФК Искър 1923 II (Роман) в среща от областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ) и се класира за следващия етап на ежегодната клубна надпревара.

Мездренските „железничари“ поведоха в резултата в 15-ата минута на мача, когато Кристиан Грозданов се разписа за 0:1 след извеждащ пас на Сергей Георгиев. Малко преди почивката домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател, но Росен Крумов стреля от бялата точка встрани от вратата.

В 51-ата минута Асен Русинов асистира на Сергей Георгиев за 0:2, а 3 минути по-късно с добавка от непосредствена близост след изстрел от средна дистанция на Русинов Михаил Бешев направи преднината на локомотивци класическа - 0:3. В 57-ата минута романчани върнаха едно попадение чрез Габриел Лисигерски, който се възползва от подаване на Теодор Лазаров за 1:3.

В средата на второто полувреме в стремежа си да пресече центриране от десния фланг Петър Бочев от домакините си отбеляза автогол. Крайното 1:6 оформиха юношата Иван Кирилов в 71-ата минута и Ваньо Иванов в 76-ата минута след асистенции на Иван Аспарухов.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Христо Георгиев, Иван Аспарухов, Емил Мандев (46 мин. Васил Сапунджиев), Йоан Цанев, Емил Панов, Гроздан Илиев - кап. (46 мин. Михаил Бешев), Иван Кирилов, Кристиан Грозданов (46 мин. Кристиян Димитров), Асен Русинов, Сергей Георгиев и Ивайло Дудушки (33 мин. Николай Ганчев); старши треньор - Николай Нинов.

Междувременно Спортно-техническата комисия към БФС обяви програмата за 1/16-финалните срещи от турнира за Купата на България. В тях на 29 октомври (вторник) от 13:30 часа ОФК Локомотив (Мездра) ще приеме на градския стадион елитния ПФК Септември (София) - 13-ти във временното класиране в Първа професионална лига.

Ето и съперниците в останалите двубои*:

• 28 октомври (понеделник) - 13:30 ч.: Черноморец (Бургас) - Локомотив (Пловдив);

• 29 октомври (вторник) - 13:30 ч.: Добруджа (Добрич) - ЦСКА-София, Спортист (Своге) - Ботев (Враца), Янтра (Габрово) - Локомотив (София), Саяна (Хасково) - Спартак (Варна) и Розова долина (Казанлък) - Арда (Кърджали), 17:00 ч. - Монтана - Славия (София);

• 30 октомври (сряда) - 13:30 ч.: Оборище (Панагюрище) - Крумовград и Кюстендил - Черно море (Варна), 17:00 ч.: Дунав (Русе) - Хебър (Пазарджик) и Пирин (Благоевград) - Левски (София);

• 31 октомври (четвъртък) -13:30 ч.: Беласица - ЦСКА 1948 и Миньор (Перник) - Ботев (Пловдив), 17:00 ч.: Черноломец (Попово) - Лудогорец (Разград)**

Забележки:

* Поради ангажираност на стадион „Албена“ с турнир на UEFA, срещата от 1/16-финалите за Купата на България Фратрия (Варна) - Берое (Стара Загора) ще бъде насрочена допълнително.

** По молба на Черноломец (Попово), срещата Черноломец - Лудогорец ще се играе на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград.