На 15 март се проведе награждаване на Българската национална федерация по карате за 2023г  в Министерството на младежта и спорта.

Карате клуб "Шурикен" завърши на 2 място в крайното годишно класиране, на първо място са Клуб "Цанев" , а на трето-място клуб "Ронин".

Сенсей Веселин Димитров и Божидар Сотиров, състезател по карате, бяха наградени от Българската национална федерация по карате (БНФК) за изключителни спортни постижения през 2023 г. На специална церемония те получиха признание за упоритата си работа и отдаденост към спорта. Наградата беше връчена от президента на БНФК Русалин Русалинов, който ги поздарви за успехите и им пожела още по-големи постижения в бъдеще.

През изминалата година Божидар постигна забележителни резултати, включително спечелването на златен медал в категория +70 кг на Будапеща Опън и бронзов медал на младежката лига в Пореч, Хърватия. Той също така стана вицерепубликански шампион на Държавното първенство по карате във ВеликоТърново и взе първо място на Националната купа по карате в София.