Фехтовален клуб „Корсар“ - Бургас завоюва 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала в индивидуалните състезания, и 3 сребърни и 1 бронзово отличие в отборните, на Държавното първенство по фехтовка. То се се проведе на стадион „Академик“ в София.

Екатерина Чаушева взе златото, а Мария Манчева - бронза в индивидуалната надпревара до 13 години. Лора Ганева спечели сребърен медал при момичетата в индивидуалното състезание до 11 години. Габриела Георгиева бе удостоена със сребърното отличие при момичетата, а Веселин Вълев завоюва бронз при момчетата до 15 години. До 17 години Габриела Георгиева отново успя да се пребори за медал от състезанието, взимайки бронзовото отличие.

Първият отбор на "Корсар" в състав – Екатерина Чаушева, Мария Манчева, Елеонора Василева и Диана Ангелова спечелиха сребърните отличия в отборните надпрервари до 13 години. В категорията до 15 години със сребърен медал се окичиха женския отбор в състав – Габриела Георгиева, Василена Христова, Доротея Апостолова и Екатерина Чаушева, а бронзови отличия спечелиха момчетата Веселин Вълев, Борис Чапкънов, Пламен Христов и Ивален Попов. Мъжкия отбор до 17 години – Никола Миланов, Димитър Тончев, Виктор Китенов и Иван Колев извоюваха сребърните медали.

Общо 28 деца от бургаския отбор участваха в Първенството във възрастовата група от 11-годишни до младежи и девойки. Адмирации заслужават и треньорите подготвили състезателите Георги Миланов, Едуард Зуев, Катя Пъдарова, Радостин Станчев и Георги Златаров.