Призовете за спортист и отбор на Варна за месеците март и април бяха връчени днес в Юнашкия салон.

Борецът Денис Демиров от СК „Локомотив-93“ стана Спортист на Варна за месец март. Денис, с треньор Светлозар Стоянов, спечели сребърен медал на европейското първенство по борба при класиците в кат. 55 кг. За отбор на месеца е определен ГСК Интеркомгруп Черноморски юнак. Клубът по спортна гимнастика завоюва – 37 медала, 15 златни, 12 сребърни и 10 бронзови медала от ДП-Купи България. Варненци са №1 във всички възрастови групи.

В анкетата на спортно училище №1 за месец март Елвира Краснобаева, която е състезател по художествена гимнастика от клуб Грация. Тя спечели 3 златни  и 1 бронзов медал от международни турнири в Марбея и Атина.
Състезателят по плуване от СК Астери Виктор Калчев спечели онлайн анкетата. Той има два сребърни медала от турнира „Шаркъ къп“.

В анкетата за април спортист №1 е състезателят по тенис на маса от СК Комфорт Мирослав Шмидт. Той спечели  четвърта поредна титла до 13 г- индивидуално и четвърта поредна титла на България на двойки. Негов треньор е Стоян Поппетров.
СКТМ Комфорт  е отбор на месеца със спечелените златен медал - момчета и сребърен - момичета от държавното първенство до 13 години и общо 16 извоювани медала. За №1 на спортното училище призът  е за Максим Петров, който е състезател по класическа борба от СК Локомотив-93. Максим спечели титлата  в кат. 110 кг на държавното първенство  в Сливен. В онлайн анкетата бе отличен Борис Тузлуков, състезател по спортна стрелба. Той спечели сребро от държавен турнир. Негов треньор е Нина Дякова.