Спартак Варна взе първа точка след завръщането си в елита на България, след като завърши 1:1 у дома срещу Пирин Благоевград в среща от третия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Спартак“ във Варна ще се запомни и с двата незачетени от ВАР гола за гостите.

Китан Василев даде аванс на "орлетата" още в 6-ата минута, възползвайки се от грешка в защитата на варненци. В 50-ата минута ВАР не зачете гол на Преслав Йорданов заради нарушение. В 68-ата минута гол на Крисимир Станоев не бе зачетен заради засада на Казуки Такахаши. Три минути преди края на редовното време Георги Бабалиев засече центриране на Мехмед Сабри и изравни.

С това равенство Пирин събра 2 точки и е на 13-о място във временното класиране. В същото време, Спартак пък се отлепи от дъното и вече има 1 точка на сметката си на 15-ото място. Този мач затвърди една доста неприятна статистика за благоевградчани – във всичките си мачове от началото на кампанията те повеждат в резултата, но така и не успяват да стигнат до крайната победа.