Шестима от пострадалите при вчерашната катастрофа на АМ „Хемус” остават за лечение в столични болници. 69-годишна жена е настанена в тежко състояние в болница „Света Анна“. Там се лекуват още двама мъже. Други двама са настанени във ВМА.
Катастрофата взе една жертва, а общо 16 пострадаха, сред които и 3-годишно дете.
По непотвърдена информация до тежката катастрофа се стига, защото камионът е бил спрял в аварийната лента, а от друга страна шофьорът на автобуса е заспал и се е блъснал в него.
Двамата водачи имат общо близо 80 нарушения на пътя и на двамата книжката е отнемана.
Шофьорът на влекача е дал положителна проба за амфетамин и метамфетамин.
И двамата водачи са задържани.
Вчера, на няколко километра от този инцидент, стана друга катасрофа. Тир се завъртя и скъса мантинелите, а в друг камион спрял заради инцидента, се удариха няколко коли.
Още по темата
- Ограничава се движението в посока София по пътен възел „Ябланица“ на АМ „Хемус“ в област Ловеч
- Джип се вряза в дърво и се обърна по таван, има три жертви и тежко ранен
- МВнР за катастрофата с българска кола в Хърватия: Няма пострадали българи
- Осъдиха на 11 г. затвор българин в Англия, предизвикал катастрофа, в която загина бебе