Състезателката на Боксов клуб „Русе“ Севда Асенова завоюва безапелационно златен медал в категорията си – 48 кг, на Държавния личен шампионат за младежи и за жени в град Петрич. След оспорвани битки Габриела Димитрова от същия клуб зае първо място в категорията до 60 кг.

Едис Шукри от БК „Дунав-Русе“ стана вицешампион в категория до 51 кг след оспорвана битка срещу представителя на Горна Оряховица. Съотборникът му Джан Джунейтов пък завоюва бронзовото отличие след победи над състезатели от „Лаута Арми“ Пловдив и БК „Русе“.

Близо 130 боксьори от над 50 клуба от цялата страна си дадоха среща тази седмица на ринга в Петрич на Държавния личен шампионат за младежи и жени. Първенството стартира на 7 юни и продължи до петък, 10 юни.