Таньо Танев от СК "Станка Златева" в категория 57 кг и Кольо Димитров от АСК "Сливен“ са медалистите на Сливен от домакинското Държавно първенство по борба свободен стил за мъже. Те спечелиха съответно сребро и бронз в надпреварата в спортна зала „Васил Левски“

Друг възпитаник на сливенската школа, но сега състезаващ се за СК „Юнак Локомотив“ (Русе) Мирослав Киров спечели златото след 4 победи в категория до 74 кг.

Най-успешният към момента български борец в свободния стил Георги Вангелов взе приза за най-техничен състезател на държавната надпревара, след като за титлата победи съперниците си без да им даде точка в категория до 61 кг.

За най-резултатен борец бе обявен Рамазан Рамазанов – дагестанец с български паспорт представящ СК „Илия Павлов“ (Велико Търново). Той ликува с победата при 70-килограмовите.

189 състезатели от 39 клуба се включиха в Държавния шампионат по свободна борба в Сливен. Надпреварата в препълнената зала „Васил Левски бе изгледана от президента на федерацията Христо Маринов, ген.секретар  Валентин Райчев, световния шампион Михаил Ганев, европейския шампион Дончо Жеков и други.