От Баскетболен клуб „Хасково“ и Общината отправят покана към всички спортисти, бивши и настоящи баскетболисти, както и към почитатели на играта, в 17 ч. днес в зала „Дружба“ за официално посрещане на шампионите. Да поздравим „златния" отбор на Хасково за титлата в Б група на ББЛ, апелират от клуба и общината.

За втора поредна година баскетболистите на Хасково спечелиха титлата в Националните финали в ББЛ Б група, като през миналата градът бе домакин на  финалите. Сега възпитаниците на треньора Янко Желев се окичиха със златните медали в София след победа над „Олимпия"-Ямбол със 75:60. 31 точки и 11 борби записа Ивайло Тонев. С 10 борби и 28 точки завърши Динко Христов. Той получи и две индивидуални награди – „Най-полезен играч“ и „Най-добър реализатор" на турнира.

Нека всички заедно да честитим победата на момчетата от БК „Хасково“ и техния треньор Янко Желев, призовават организаторите.

Очакванията са през следващия сезон Хасково да се състезава в А група.