„Етър“ победи с 3:2 „Добруджа“ и ще играе на бараж за влизане в елита, който е на 28 май срещу „Ботев“ (Враца) или „Царско село“. Веселин Великов остави сред резервите висящите с картони Кнежевич, Апостолов и Станев и предпочете да ги запази за баража. Още в 5-ата минута домакините поведоха – Ромеш Ивей с глава отляво насочи топката към Уилсън Фелипе, който отблизо вкара за 1:0. В 22-ата минута Христо Димитров бе изведен сам срещу вратаря, но би в него.

Гостите отвърнаха с два силни последователни удара на Митев и Станчев в 29-ата минута, спасени от Христо Иванов. Етърци обаче имаха надмощие и в 43-ата минута далечен хубав удар на Кристиян Кънчев бе избит от вратаря в корнер. Точно преди почивката отново Ивей центрира и младият защитник Юлиян Райков с глава отбеляза първия си гол в професионалния футбол – 2:0.

В 50-ата минута след центриране на Тодоров отдясно Уилсън Фелипев насочи с глава опасно топката, но тя мина до гредата. Ромеш Ивей направи и третата асистенция в мача, като в 55-ата минута пусна на Мартин Моран и той засече топката за 3:0. „Виолетовите“ имаха и още положения – Ивей излезе сам срещу вратаря, но той първи се добра до топката, а в 72-ата минута Цветомир Тодоров стреля от фаул, но вратарят извади в корнер.

В последните минути етърци се поотпуснаха и в 84-ата минута гостите върнаха един гол чрез Денислав Станчев. В самия край на 3-минутното добавено време след удар от фаул топката се отби от стената, като реферът прецени, че има игра с ръка и отсъди дузпа, която Ахмед Адемов превърна в крайното 3:2.

„Етър“: Христо Иванов, Атанас Кръстев, Кристиян Кънчев (60 Борислав Марков), Николай Дичев, Мариян Иванов, Мартин Моран (81 Радослав Апостолов), Юлиян Райков, Ромеш Ивей, Цветомир Тодоров, Уилсън Фелипе (60 Калоян Ненчев), Христо Димитров.