„Етър“ изпусна да победи „Дунав“ в луд мач, в който „виолетовите“ пропуснаха десет чисти голови положения, а вратарят на гостите Цветелин Енчев буквално измъкна точката за русенци.

Двубоят започна с натиск на „болярите“, но до средата на полувремето не стигнаха до опасна ситуация. В 21-ата минута Мартин Моран изведе Евгений Илиев сам срещу вратаря, но халфът се забави и бе застигнат, а топката избита в корнер. Две минути по-късно Живко Петков навлезе отляво, но стреля във вратаря, а после защитник изби топката от голлинията. Гостите се отчетоха само с един остър удар на Диян Димов до гредата.

Втората част бе много динамична и предложи положение след положение. В 49-ата минута Крум Стоянов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Живко Петков обаче нацели напречната греда. После Евгений Илиев навлезе отдясно, но вместо да подаде, шутира сам и стражът извади в корнер. Малко след това Кольо Станев отправи страхотен шут отдясно, но вратарят спаси, като скъса мрежата и играта бе спряна за 5 минути.

В 61-ата минута реферът Любослав Любомиров свири несъществуващ фаул на границата на пеналта. Йордан Димитров стреля, Христо Иванов изби, но страничният съдия даде знак, че топката е преминала голлинията и „Дунав“ поведе при първата си опасна атака. Главният съдия пусна свободна игра и спести куп нарушения, като определено не се справи с мача.

„Етър“ натисна здраво и в 74-ата минута Крум Стоянов изведе Дани Младенов сам срещу вратаря, но той би в тялото му. Три минути по-късно Живко Петков се реваншира за пропуснатата дузпа и вкара красив гол с глава за 1:1. Куриозна бе 84-ата минута, в която „виолетовите“ пропуснаха три поредни гола. Първо бомбен удар на Мариян Иванов бе избит в корнер. След изпълнението му Живко Петков стреля с глава, но стражът отново изби, а в следващата атака Христо Митев насочи топката в ъгъла, но Енчев пак се разтегна извади в корнер.

При контрите на „Дунав“ първо удар на Преслав Петков бе уловен от Христо Иванов, а после Мирослав Будинов нацели гредата. Играта бе многократно накъсвана поради две контузии на вратаря на гостите, като още няколко пъти медицинският щаб влиза на терена. Отделно – 5-минутното поправяне на мрежата на гостите. 7-минутното добавено време бе най-малкото, което можеше да отсъди реферът. И в него „Етър“ можеше да стигне до гол – Мартин Моран навлезе отдясно сам срещу вратаря, но Енчев за пореден път спаси и опази точката за русенци.

„Етър“: Христо Иванов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Кольо Станев, Георги Ангелов, Мартин Моран, Николай Янков (63 Даниел Младенов), Христо Митев, Евгений Илиев (63 Олег Димитров), Живко Петков.