Борците в свободния стил от СКБ „Черноморец“ завоюваха два медала от Държавното първенство за мъже, проведено в Сливен.

Един от асовете на бургаския клуб Илия Христов спечели сребро в категория до 86 кг след три убедителни победи. На финала той загуби в оспорван двубой срещу азера Салман Хидиров, който се състезава за СКБ „Руен“. С бронз се отличи Борислав Петков при 92-килограмовите – също след три поредни победи и отпадане на полуфинала.

Киро Михов, юноша на „Черноморец“ и понастоящем състезаващ се за НСА, също завоюва бронз в категория до 78 кг. На крачка от медалите останаха Илиян Парушев в категория до 65 кг, Димитър Ангелов ­– категория до- 74 кг, и Михаил Михов при 79-килограмовите. Всички са възпитаници на Спортното училище „Юрий Гагарин“.

Президентът на СКБ „Черноморец“ Стефан Георгиев и треньорският екип в клуба – Мариян Тодоров, Илиан Стефанов, Мариян Фучеджиев, Кирил Димитров и Стоян Панев си поставят високи цели пред отбора за 2023 година на международното поле, а именно спечелване на медал от голямо първенство. През миналата година Илия Христов заслужи бронзово отличие от Европейския шампионат за мъже до 23 години.

„Треньорите работят здраво. Вдигаме летвата“, заяви президентът на СКБ „Черноморец“ Стефан Георгиев.

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts