Черно море победи Славия с 1:0 в мач от 2-рия кръг на efbet ЛИга, игран на стадион “Тича” във Варна. “Моряците” определено бяха по-стойностния отбор, с повечето положения и заслужено спечелиха трите точки. Единственото попадение в срещата реализира Матиас Курьор в 54-ата минута, съобщава официалният сайт на варненския клуб.

В 14-ата минута Николай Златев стреля от около 20 метра, но встрани от вратата. В 26-ата минута “моряците” Нгуена сгреши при изнасянето и подари топката на Сула пред наказателното поле. Алжиренцът финтира Виячки и се озова на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата на Вуцов.

В 31-вата минута Минчев отправи удар от близка дистанция, но топката срещна тялото на бранител и мина над вратата. В следващата минута Клементе се освободи и стреля, но неточно. Малко след това Томбак се опита да изчисти топката, тя обаче попадна в Златев, който с мощен удар извън наказателното поле прати топката опасно над гредата. В последната минута на първата част Сула намери с прецизен пас Курьор, който напредна и стреля от наказателното поле, но в аут.

4 минути след началото на второто полувреме Славия получи право да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция. Зад топката застана Минчев, който потърси горния ляв ъгъл, но Дюлгеров внимаваше и изби в корнер.

В 54-ата минута Черно море откри резултата. Сула отново със страхотен пас намери Курьор отляво и я мушна между краката на стража на Светослав Вуцов за 1:0.

В 68-ата минута Клементе свали топката в наказателното поле след центриране на Сула. Керчев опита да изчисти, но кълбото се озова в Сердюк, който веднага отправи удар, но топката срещна главата на Виячки и излезе в корнер.

В 74-ата минута след грешка в отбраната на “моряците” топката попадна в Галин Иванов, който потърси Бакеро отляво, но испанецът разочарова с удара си от удобна позиция.

До края на срещата нов гол не падна и така “моряците” записват втора поредна победа с по 1:0 след първите два кръга.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Виктор Попов, Васил Панайотов, Матеус Клементе, Мариз Сула (89-Закария Беншаа), Николай Златев (70-Мади Кета), Мимито Биаи (46-Евгений Сердюк), Матиас Курьор (75-Стефан Велев).