Стратегическият план не е изработен добре. Смятам, че на българския фермер чисто нормативно в следващия период ще му бъде още по-трудно, изпълнявайки определени изисквания, наложени от Европа и несъобразени с българските условия. Това каза за Агри.БГ зърнопроизводителят Александър Александров от Видинско.

Гласувайте: Да се разреши ли поставянето на фотоволтаици на земеделска земя?

"Много малки фермери, семейни земеделци, ще бъдат изправени пред ръба на фалита. Съвкупността от проблеми - енергийни кризи, война, плюс правила, биха довели до нещо подобно. Нали разбирате, че малките и средните ферми са гръбнакът на едно селскостопанско производство", обяснява фермерът.

Александър Александров: Сменяха се много правителства, сигурно ще се сменят и още, но в крайна сметка утре трябва да се сее.

"Разбира се оправдания могат да се намерят хиляди. След няколко месеца трябва да се жъне и този процес ще продължи, докато има хора", казва стопанинът. 

Според него всичко това неминуемо ще доведе до своите минуси. 

"Ако говорим специално за българското зърнопроизводство аз смятам, че успяхме да достигнем едни много добри нива. И би било неприемливо да ги разрушим толкова бързо с определено недалновидни политики", заключи Александров.

Вижте повече във видеото.

 

Информационната кампания "ОСП работи за нас: Много повече от политика!" се осъществява от Агригейт Медия и е съфинансирана от ЕС.

Следете темата и на cap4us.agri.bg